„Европа не смее да се распадне поради бегалците“

6 копии

„Никогаш нема да прифатиме вакви ЕУ-бегалски кампови. Нема да изградиме вакви бегалски кампови ако тоа значи очајните луѓе да се истоварат некаде, како отровен ...
| | веќе видена | слични

Албанија отфрли секаков предлог за градење на центри за прифаќање мигранти на нејзина територија кои сакаат да стигнат до Европската унија. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот премиер Еди Рама категорично одби неговата земја да отвори кампови за мигранти спасени на море, како што спомнуваше Европската унија. Албанскиот ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Албанија отфрлa понуда за евентуална изградба на приемни центри за мигранти, кои се упатиле кон држави од Европската Унија, на нејзината територија. Албанија ...
| | веќе видена | слични

Рама додава во интервјуто дека државата сака да даде свој дел за решавање на тој европски проблем, но, не може да го направи тоа сама. Албанија отфрлa понуда ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 198 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 254 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 50 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 231 | | | веќе видена

Гостин во Отворено Студио 1 беше Питер Ниделмулер, член на Европскиот парламент, со кого домаќинот на денот Борјан Јовановски разговараше за случајот „Бегство ...
сите 330 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Европа не смее да се распадне поради бегалците“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: