Албанците ликуваат за предавството на Заев

5 копии

Албанците ликуваат на предавството на Зоран Заев со кое Талат Џафери беше поставен за претседател на македонското Собрание, и уште на првиот ден од влегувањето во Кабинетот постави две албански знамиња. Албанското знаме од сега ќе стои во претседателскиот кабинет во Собранието. Ваквиот потег на Џафери наиде на воодушевување, победничко расположение и задоволство поради постигнатиот „успех“ благодарение на предавството на Заев. Меѓу првите кој изрази задоволство од ова беше портпарлот на тетовската градоначалничка Теута Арифи, Арменд Фазлиу. Наспроти „лајкувањата“ од Албанците, со потегот на Џафери дури и на отворените поддржувачи на СДСМ и учесници во протестите на „Шарената револуција“ им станува јасно дека ова е само почеток на предавството кое Заев и го направи на сосптвената држава само за да дојде на власт и покрај поразот на изборите. -Талат Џафери влезе во кабинетот на Претседателот на Собранието. И на маса го стави прво албанското знаме. Заев, ти и твоите за ова се борите цело време? Нели рече дека ...
| | веќе видена | слични

Двете албански знамиња кои на првиот работен ден Талат Џафери ги стави на бирото во собраниската канцеларија наиде на воодушевување кај Албанците. Граѓаните од албанска националност преку социјалните мрежи почнаа да ликуваат на предавството на Зоран Заев со кое Талат Џафери беше поставен за претседател на македонското Собрание. Двете албански знамиња кои на првиот работен ден Џафери ги стави на бирото во собраниската канцеларија наиде на воодушевување кај Албанците. Победничко расположение и задоволство поради постигнатиот „успех“, меѓу првите изрази портпаролот на тетовската градоначалничка Теута Арифи, Арменд Фазлиу. Тој на Фејсбук напиша: Албанско знаме во Собранието на РМ За новинарката Јорданка Ивановска – Јоци, граѓаните на избори не гласале за албанското знаме да стои во Законодавниот дом. Таа преку својот профил го праша Заев дали за ова се бореле? „Нели рече дека ќе се почитува уставниот поредок и македонските симболи? Ова е за тебе “бољи живот”, провокации и уривање на соживот со туѓи знамиња ? ...
| | веќе видена | слични

Наспроти „лајкувањата“ од Албанците, со потегот на Џафери дури и на отворените поддржувачи на СДСМ и учесници во протестите на „Шарената револуција“ им станува јасно дека ова е само почеток. Албанците ликуваат на одлуката на Зоран Заев да го постави Талат Џафери за претседател на македонското Собрание, кој уште на првиот ден од влегувањето во Кабинетот постави две албански знамиња, меѓутоа исторемено на претедателот на СДСМ му пристигнуваа пораки од неговите довчерашни поддржувачи. Албанското знаме отсега ќе стои во претседателскиот кабинет во Собранието. Ваквиот потег на Џафери наиде на одушевување, победничко расположение и задоволство поради постигнатиот „успех“ благодарение на предавството на Заев. Меѓу првите кој изрази задоволство од ова беше портпарлот на тетовската градоначалничка Теута Арифи, Арменд Фазлиу. Наспроти „лајкувањата“ од Албанците, со потегот на Џафери дури и на отворените поддржувачи на СДСМ и учесници во протестите на „Шарената револуција“ им станува јасно дека ова е само почеток на ...
| | веќе видена | слични

ФБ статус на Јорданка Ивановска- Јоци Талат Џафери влезе во кабинетот на Претседателот на Собранието. И на маса го стави прво албанското знаме. Заев, ти и твоите за ова се борите цело време? Нели рече дека уставниот поредок ќе се почитува и македонските симболи ? Ова е за тебе “бољи живот”, провокации и уривање на соживот со туѓи знамиња ? Пошто јас не гласав за албанско знаме во законодавниот дом и за пеење на албанска химна. А, и многу други “шарени”. Ти можеш и влада да направиш во парк или кај тебе дома, али само месец-два ќе ти трае. Тоа од авион се гледа. На следни избори, локални, еден голем шипак ќе добиеш.
| | веќе видена | слични

Албанското знаме од сега ќе стои во претседателскиот кабинет во Собранието. Ваквиот потег на Џафери наиде на воодушевување, победничко расположение и задоволство поради постигнатиот „успех“ благодарение на предавството на Заев. Меѓу првите кој изрази задоволство од ова беше портпарлот на тетовската градоначалничка Теута Арифи, Арменд Фазлиу. Наспроти „лајкувањата“ од Албанците, со потегот на Џафери дури и на отворените поддржувачи на СДСМ и учесници во протестите на „Шарената револуција“ им станува јасно дека ова е само почеток на предавството кое Заев и го направи на сосптвената држава само за да дојде на власт и покрај поразот на изборите. -Талат Џафери влезе во кабинетот на Претседателот на Собранието. И на маса го стави прво албанското знаме. Заев, ти и твоите за ова се борите цело време? Нели рече дека уставниот поредок ќе се почитува и македонските симболи ? Ова е за тебе “бољи живот”, провокации и уривање на соживот со туѓи знамиња ? Пошто јас не гласав за албанско знаме во законодавниот дом и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 278 | | | веќе видена

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 184 | | | веќе видена

Ќе излезат ли власта и опозицијата од ќорсокакот во кој се најдоа поради Катица Јанева? Ќе попушти ли ВМРО ДПМНЕ , или пак владеачката гарнитура ќе го смени ...
сите 147 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 101 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанците ликуваат за предавството на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: