Клинтон смета дека Косово е пример за демократија и заслужува да биде член на ЕУ и НАТО

5 копии

Поранешниот американски претседател Бил Клинтон вчера во Приштина изјави дека се чувствува почитуван, дека Косово е пример за демократија и заслужува членство ...
| | веќе видена | слични

Албанците на Косово денеска од 11 часот на главниот плоштад во Приштина ќе одбележат 20 години од навлегувањето на НАТО-трупите, односно од „денот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бившиот американски претседател Бил Клинтон, при посетата на Приштина, изјави дека чувствува дека е почитуван во таа земја, порачувајќи дека Косово заслужува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон пристигна денеска во Приштина по повод одбележувањето на 20-годишнината од влезот на НАТО силите во Косово.Тој беше ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клинтон смета дека Косово е пример за демократија и заслужува да биде член на ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: