Град Скопје: на барање на жителите е спроведена акција за сечење и кастрење суви дрвја во Карпош 4


Во насока на поголема транспарентност и подобро информирање во врска со акцијата за сечење и кастрење дрвја во Карпош 4, Градот Скопје сака да ја информира ...
| | веќе видена | слични

Во опозиција паркобрани, на власт сечачи на дрвја, така може да се објасни примерот со Никола Наумоски, кој протестираше кога се сечеа дрвјата пред хотелот ...
| | веќе видена | слични

Кој и како ќе сноси одговорност за најновата сеча во Крпош 4? Што ќе направи општината, на чело со вас, вакви нешта да не се повторат, прашуваат граѓанските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Станарите на околните згради бараа да се исечат дрвјата, велат од Град Скопје откако денес жители на населбата Карпош 4 реагираа на новата сеча. Утрово, екипи ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје испрати соопштение преку кое ја информира јавноста дека сечата на дрвјата во Карош 4 била спроведена по барање на жителите и согласно со сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на ...
сите 57 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (18 септември 2018-та година) оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје: на барање на жителите е спроведена акција за сечење и кастрење суви дрвја во Карпош 4

Од:
До кого (е-маил):
Порака: