Хрватот што чита лектири пред Влада и „Културно ехо“ на ENGAGE 2019

Младиот хрватски режисер кој со месеци пред Владата ги чита укинатите лектири од училиштата, Ловро Крсник и претставниците на иницијативата „Културно ехо“, ...
| | веќе видена | слични

Косовската активистка за човекови права Љуљета Алиу и претставниците на Специјалната олимпијада на Македонија, Радован Петровиќ и Горјан Стојковски , се меѓу ...
| | веќе видена | слични

Јелена Анасоновиќ и Миодраг Симовиќ од движењето #1od5milliona, кои од крајот на минатата година организираат масовни граѓански протести во Србија, како и ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 200 ученици од основното училиште „Единство Башкими Бирлик“, како и од средното економско и медицинско училиште во Гостивар организираа акција за ...
| | веќе видена | слични

Околу 200 средношколци и основци од гостиварски училишта, денес се вклучија во волонтерска акција за уредување на кејот на Вардар и градскиот парк во Гостивар. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев ги повика европските пријатели да гласаат за Тамара Тодевска која ја претставува Македонија на Евровизија.„Со среќа Тамара веќе сме горди ...
сите 337 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 296 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне ќе сончево со умерена облачност, а во текот на денот ќе дува слаб до умерен, а во источните делови засилен ветер од југоисточен ...
сите 239 | | | веќе видена

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 192 | | | веќе видена

На социјалните мрежи потсетување на изјава на пратеникот Павле Богоевски кој е под притисок да си даде оставка откако во скандалот “кокаин за пратеник” беше ...
сите 228 | | | веќе видена

Се задржува трендот на регистрирање на голем број на заболени од мали сипаници во државата. Во изминатата недела бројот на новорегистрирани заболени изнесува ...
сите 192 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Кој има проблем со циркулација, главоболка, вртоглавица и недостаток на железо, треварите препорачуваат единствен рецепт. Лекот датира од стари времиња, а ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватот што чита лектири пред Влада и „Културно ехо“ на ENGAGE 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: