Активистка почна војна на Твитер откако рече дека Исус бил Палестинец

3 копии

Активистката Линда Сарсур поттикна маратонска интернет-дебата за националноста и бојата на кожата на Исус откако изјави дека принцот на мирот треба да се смета ...
| | веќе видена | слични

Активистката Линда Сарсур поттикна маратонска интернет-дебата за националноста и бојата на кожата на Исус откако изјави дека принцот на мирот треба да се смета ...
| | веќе видена | слични

Активистката Линда Сарсур поттикна маратонска интернет-дебата за националноста и бојата на кожата на Исус откако изјави дека принцот на мирот треба да се смета ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Активистка почна војна на Твитер откако рече дека Исус бил Палестинец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: