Пендаровски на Борисов: Те поздрави Зоки (Видео)


Ставовите на Зоран Заев некогаш издржуваат дури од една до следна прес-конференција, како што е случајот со нарекувањето „северномакедонци“ од страна на ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот премиер Бојко Борисов случајно и ненамерно ја направил грешката кога македонскиот претседател го именуваше како „северномакедонскиот политичар“ и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев рече дека не испратиле протестна нота за тоа што бугарскиот премиер Бојко Борисов претседателот го нарече северномакедонски, оти тоа ќе ...
| | веќе видена | слични

Актерот Сашо Тасевски повторно стана хит на социјалните мрежи. По песните за Пендаровски и Мијалков, тој сега на „Фејсбук“ пее за апсењето на Боки 13 и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на грчкиот дел од македонско-грчката историска комисија, Спиридон Сфета, оценува дека „за грчката страна е важно да се прифати дека границите ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар Љубомир Огњанов покажа и докажа дека сите балкански новинарски провокатори чија примарна девиза и премиса не е објективно и коректно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ветувања за правна држава, нулта корупција, повисоки плати, вложувања во здравството, инфраструктурата, економијата и земјоделството, испорачаа политичките ...
сите 508 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 254 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори денеска преку соопштение ја поздрави веста дека Европската комисија ја доставила до ...
сите 254 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски на Борисов: Те поздрави Зоки (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: