Европарламентот сака да ја „отпише“ Турција од барањето за прием


6 копии

Според Соединетите Американски Држави, турската набавка на рускиот против-воздушен систем „С-400“ претставува безбедносен проблем по НАТО Алијансата. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
3 копии
7 копии
2 копии

Купувањето на ракетниот одбранбен систем Ц-400 од Русија „нема никаква врска“ со НАТО, ловците Ф-35 или безбедноста на САД, рече претседателот на Турција, ...
| | веќе видена | слични

Пентагон ѝ се заканил на Турција со "тешки последици" во случај на купување на рускиот противракетен систем S-400, пренесува американскиот весник "Hill". ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и сволите следбеници да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден ...
сите 133 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 168 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 110 | | | веќе видена

– Клучната порака и лекцијата од тримесечните протести е дека Вучиќ може да падне само ако е притиснат. Преку институциите, ние повеќе не можеме ништо повеќе ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европарламентот сака да ја „отпише“ Турција од барањето за прием

Од:
До кого (е-маил):
Порака: