Ако патувате со авион, добро е да го знаете ова: Кои седишта се најбезбедни?


2 копии

Авионскиот превоз се смета за еден од најсигурните, но несреќи сепак се случуваат, па место на кое седите и тоа како може да ги зголеми шансите да преживеете. ...
| | веќе видена | слични

Стјуардесите имаат многу одговорности во текот на летот, но се чини дека повеќето патници воопшто не се свесни за тоа. За да бидат работите уште полоши, некои ...
| | веќе видена | слични

Вистинска петминутна забава добро ги насмеала патниците на летот со компанијата Westjet . Наместо вообичаените демонстрации на сигурносните и останатите мерки ...
| | веќе видена | слични

 Стјуардесите едногласно ја прогласија најиритантната навика на патниците во авионите. Стјуардесите минуваат голем дел од својот живот во авионите, па ако ...
| | веќе видена | слични

Еден стјуард станал хит на интернет додека на патниците им ја објаснувал процедурата во случај на пропаѓање или пад на авионот. Имено, редовната процедура која ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 93 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако патувате со авион, добро е да го знаете ова: Кои седишта се најбезбедни?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: