За пласман на ЕП ракометарите ќе добијат 40.000 евра

3 копии

Играчите на Манчестер Сити ќе поделат вкупно 20 милиони фунти при освојување на титулата денес, тврди британското издание „Сан“. Токму толку е тимската премија ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на РФМ, Живко Мукаетов денеска изјави дека машката ракометна репрезентација на Македонија ќе добие премија од 40.000 евра доколку се пласира на ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одржа редовната седница на Управниот одбор на македонската ракометна Федерација, а истата секако ја отвори претседателот Живко Мукаетов кој даде ...
| | веќе видена | слични

Македонските ракометни репрезентативци ќе поделат премија од 40 илјади евра ако го освојат првото место во третата квалификациска група за пласман на ЕП 2020 ...
| | веќе видена | слични

На денешниот состанок на Управниот одбор на РФМ, претседателот Живко Мукаетов даде свој осврт на настапот на македонската репрезентација на Светското првенство ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 290 | | | веќе видена

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник. Во попладневните ...
сите 270 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 149 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 165 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За пласман на ЕП ракометарите ќе добијат 40.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: