Ако успеете да ја прочитате оваа порака, вашиот мозок работи беспрекорно

Ова е уште еден тест за работата на вашиот мозок. Ако успеете да ја прочитате оваа порака без проблем, тоа значи дека мозокот ви работи беспрекорно! Доволно е да се сконцентрирате и да ја дешифрирате мешавината од букви и бројки. Пробајте и споделете колку време ви беше потребно за да го прочитате секое зборче. Успеавте? Колку минути ви требаа? (Извор: crnobelo.com )
| | веќе видена | слични

Ако помеѓу зрната кафе откриете човек во рок од три секунди, десниот дел од мозокот ви е надпросечно развиен. Ако ви треба цела минута да стигнете до резултатот, станува збор за просечно развиен мозок. Ако ви треба повеќе од минута…Сетете се сами што значи
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 195 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 46 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако успеете да ја прочитате оваа порака, вашиот мозок работи беспрекорно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: