Ако успеете да ја прочитате оваа порака, вашиот мозок работи беспрекорно

Ова е уште еден тест за работата на вашиот мозок. Ако успеете да ја прочитате оваа порака без проблем, тоа значи дека мозокот ви работи беспрекорно! Доволно е да се сконцентрирате и да ја дешифрирате мешавината од букви и бројки. Пробајте и споделете колку време ви беше потребно за да го прочитате секое зборче. Успеавте? Колку минути ви требаа? (Извор: crnobelo.com )
| | веќе видена | слични

Ако помеѓу зрната кафе откриете човек во рок од три секунди, десниот дел од мозокот ви е надпросечно развиен. Ако ви треба цела минута да стигнете до резултатот, станува збор за просечно развиен мозок. Ако ви треба повеќе од минута…Сетете се сами што значи
| | веќе видена | слични

Останато

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 189 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Речиси целата земја со денови се гуши во загадениот воздух, а вечерва најзагадено е во Струмица 303 ПМ 10 честички на метар кубен, Гостивар 202 ПМ 10 честички, ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако успеете да ја прочитате оваа порака, вашиот мозок работи беспрекорно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: