Актерката го победи ракот: Порака со која најави дека се враќа на малите екрани

Популарната Бренда од хит-серијата „Беверли Хилс“, чиј лик го толкуваше актерката Шенон Доерти, сподели среќни вести со своите верни следбеници, кои цела година ја скедеа на социјалните мрежи на кои таа споделуваше како изгледа нејзината тешка борба со карциномот на дојка. Добро утро. Не така одамна се прашав дали некогаш повторно ќе го работам она што го сакам. Да бидам креативна и повторно да го почувствувам тоа задоволство. Минатата недела работев седум дена. Немав слободен викенд и ја сакав секоја секунда. Напорно работев да стигнам дотука, но многу сум благословена. Среќна, среќна сум многу и не поминува ниеден ден да не му заблагодарам на Бога на оваа состојба која сега ја имам. Затоа одам со полна пареа, напиша Шенон.
| | веќе видена | слични

Со години се раскажуваат приказни за работа во Германија, предностите и недостатоците, како и условите за работа. Тоа е главната причина за одење во оваа земја "за подобар живот", но дали тоа е така?Еден корисник на интернет од Србија, кој со години е во оваа земја, раскажува како всушност изгледа реалноста и вашиот работен ден, кога ќе работите во една германска фабрика."Имав помалку од 20 години кога отидов со моите родители во Германија. Според законот на малолетно лице, а јас служев во војска. Полнолетство е со наполнети 21 години. Неколку месеци ги средував сите документи, за да најдам работа преку огласи.Едно време работев на црно. Тешко ми беше да станам во 04:30, па се навикнав на тоа. Со работа се почнува од 06.00ч.Ако стигнеш во 05.50h - тоа е доцна - не стигаш ништо, ни да се облечеш во униформа, ни кафе, итн.Во 06.01 часот, машините веќе работат со полна пареа и звучат како да е 10.00ч.08.55 - 09.00 ги миете рацете.09.00-09.10 појадок.Времето за појадок паѓа на товар на работодавецот.11.55 ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

По завчерашните два инцидента во КПУ „Скопје“ и констатираните пропусти во безбедносните протоколи на затворот, директорот Ѓоко Котевски најави дека ќе поднесе ...
сите 477 | | | веќе видена

Апелирам до сите оние кои што се залагаат за правда и право, за сите оние што сакаат вистинско обединување во Република Македонија, за сите оние кои што сакаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Роберт Омаљев, првиот син на Шабан Шаулиќ, од раѓање е исправен пред тешки животни искушенија. Роберт е роден парализиран, а неговата мајка не се грижела за ...
сите 260 | | | веќе видена

Времето во Македонија е облачно со повремени врнежи од снег, претежно со слаб, а во западните и јужните делови на места со умерен интензитет. Дува засилен, на ...
сите 217 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Расправата за барањето за одземање на имунитетот на Вељаноски,  поднесено од Одделението за организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен суд поради ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Актерката го победи ракот: Порака со која најави дека се враќа на малите екрани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: