Снег во Мостар после седум години


6 копии

Во Мостар и околината синоќа, после 7 години, падна снег. Метеорлозите најавија снег, а Управата за цивилна заштита и пожарникарна служба издаде предупредување ...
| | веќе видена | слични

Снежна прекривка го покри главниот град за Бадник. Утринскиот снег не направи големи снежни наноси, но тој и ниските температури беа доволни да предизвика ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дојде само со една ќеса, не планира долго да лежи, коментира новинарот Фуркан Салиу, кој заедно со голем број на колеги денеска го следеа патот на Катица ...
сите 1084 | | | веќе видена

Дали само со одлучна и сеопфатна акција и истрага може да се врати довербата во институциите и во неопходноста за градење на правна држава? Ова прашање повеќе ...
сите 479 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 117 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 194 | | | веќе видена

Манчестер Сити не успеа да го победи Тотенхем во премиерлигашката пресметка откако голот на Габриел Жезус беше поништен поради правилото кое беше воведено во ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снег во Мостар после седум години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: