Морнаричките фоки го освоија американскиот бокс офис

Додека изминатиов викенд славните филмски ѕвезди се подготвуваа за Оскарите, шоуто им го украдоа американските специјалци - Морнаричките фоки (Navy SEAL) кои како ѕвезди во филмот "Act of Valor" доминираа на американскиот бокс офис. "Act of Valor" викендов ја однесе победата со заработени 24.7 милиони $. Relativity Media го откупи филмот од независната продукција Bandito brothers за 13.5 милиони долари и вложи уште 30 милиони за маркетинг. Очигледно сето тоа се исплатеше, а Relativity заглавена во долгови конечно ќе почне и да заработува, особено по одличните критики од публиката, што сигурно ќе значи и повеќе продадени билети во следните недели, пренесува Елеј Тајмс. Во секој случај одличен резулултат за воен филм во кој настапуваат вистинските Морнаричките фоки, а не актери. Далеку на второто место остана драмата "Good Deeds" на актерот и режисер Тајлер Пери, со скромни 16 милиони $. Иако имаше слаба премиера продуцентите се надеваат дека филмот ќе дотурка до заработка од 50-тина милиони. На следните три ...
| | веќе видена | слични

Акциониот филм Act Of Varlor е изненадувањето на неделата, откако успеа да заработи 24 милиони долари по првиот викенд на прикажување. Филмот и покрај лошите критики успеа да го претрка последното режисерско остварување на Тајлер Пери Tyler Perry's Good Deeds кој заработи 16 милиони долари доволни за втората позиција по премиерата овој викенд. Авантурата со Мајкл Кејн и Двејн Џонсон Journey 2: The Mysterious Island се искачи за едно место погоре и овој викенд го заврши на третата позиција со дополнителни 13 милиони долари. Вкупната заработувачка на филмот сега е 76 милиони долари. 1. Act of Valor 24 милиони долари 2. Tyler Perry's Good Deeds 16 милиони долари 3. Journey 2: The Mysterious Island 13 милиони долари 4. Safe House 11 милиони долари 5. The Vow 10 милиони долари 6. Ghost Rider: Spirit of Vengeance 8 милиони долари 7. This Means War 8 милиони долари 8. Wanderlust 6 милиони долари 9. Gone 5 милиони долари 10. The Secret World of Arrietty 4 милиони долари
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 326 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 291 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 361 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски денеска соопшти дека дадениот азил од Унгарија на поранешниот премиер и осуден на две години Никола Груевски не е во ...
сите 236 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 51 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Морнаричките фоки го освоија американскиот бокс офис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: