„Ова не е паркинг“ акција низ Битола

7 копии

Жолти балони со натпис “Ова не е паркинг” беа поставени на автомобили кои узурпираат јавни површини во Битола. Станува збор за герила акција со која се бара од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие „Паркинзи на општина Центар“ (ПОЦ) ја пушти во употреба новата веб платформа со која сите услуги на претпријатието стануваат достапни и по ...
| | веќе видена | слични

Со порадикални мерки се става ред на дивото паркирање во општина Центар. Градоначалникот Богдановиќ очекува во следниот период конечно да се среди овој проблем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Ова не е паркинг“ акција низ Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: