Руско МНР: Москва нема да остане без одговор на санкциите од САД

5 копии

Американското министерство за финансии, пред некое време најави санкции против руските олигархи и 12 компании во нивна сопственост, со образложение дека Русија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Роман Абрамович за 24 часа останал без 534 милиони долари. Сопственикот на Челзи е еден од бројните руски богаташи кои губат пари поради санкциите на САД. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По „црниот понеделник“ следеше „црн вторник“. Продолжува крахот на руските пазари, предизвикан од новите санкции на САД. Какви се последиците од тоа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На рускиот тајкун, Роман Абрамович во последно време не му оди добро ниту со Челзи, но ниту надвор од спортот. Сопственикот на „Сините“, имено, само еден од ...
| | веќе видена | слични

Рускиот милијардер Владимир Потањин изјави дека санкциите кои САД ги воведоа кон Русија претставуваат троговска војна од поголеми размери. Тој не исклучува ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руско МНР: Москва нема да остане без одговор на санкциите од САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: