Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски


Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Македонија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Македонските фудбалски клубови кои изминатава сезона изборија место во меѓународните натпреварувања под капата на УЕФА, ги одиграа своите натпревари. Иако, за ...
| | веќе видена | слични

Четири македонски претставници во фудбалска Европа и четири порази во изминативе три дена. Шкендија, Македонија Ѓорче Петров, Академија Пандев и Шкупи беа ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбал доживеа нов европски дебакл и три од четирите екипи се веќе елиминирани, уште на загревањето за европските искушенија. За да биде билансот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По речиси два месеци од затворањето поради пандемијата со коронавирусот, кафулињата и рестораните денеска повторно ги отворија вратите за посетителите. Според ...
сите 429 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 255 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Скопје, 28. мај 2020 (Inpress) – Исправени сме пред два избора – да се навикнеме безусловно да ги почитуваме мерките за заштита на здравјето кои се предуслов ...
сите 208 | | | веќе видена

На 30 ти овој месец и официјално завршува вонредната состојба. Ќе има ли ново продолжување ќе се знае по закажаниот Совет на безбедност кај шефот на државата ...
сите 454 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 194 | | | веќе видена

Зоран Заев и Владата ги лажат граѓаните дека добро се справуваат со кризата. Пари за поддршка нема, а долговите растат. Лагата е стил на однесување на СДСМ и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: