Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски


Академија Пандев доживеа дебакл во првиот натпревар на меѓународна сцена, на Националната Арена „Тодор Проески“ загубија од Зрињски со убедливи 3-0. Македонија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Македонските фудбалски клубови кои изминатава сезона изборија место во меѓународните натпреварувања под капата на УЕФА, ги одиграа своите натпревари. Иако, за ...
| | веќе видена | слични

Четири македонски претставници во фудбалска Европа и четири порази во изминативе три дена. Шкендија, Македонија Ѓорче Петров, Академија Пандев и Шкупи беа ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбал доживеа нов европски дебакл и три од четирите екипи се веќе елиминирани, уште на загревањето за европските искушенија. За да биде билансот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Епидемијата на корона вирусот во земјава не стивнува. Само за последните три дена во земјава се регистрирани 540 новозараени граѓани со Ковид-19, додека 409 ...
сите 160 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Нашата земја сега е призната од целиот свет, исто како и јазикот и идентитетот. Затоа, тие не треба да се прават патриоти. Ова го порача лидерот на СДСМ Зоран ...
сите 129 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 98 | | | веќе видена

Честа први да го исполнат своето граѓанско право да гласаат на предвремените парламентарни избори денеска ја имаат лицата кои се позитивни на Ковид-19 и оние ...
сите 405 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Академија Пандев брзо ќе сака да го заборави дебито во Европа, убедлив пораз од Зрињски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: