Филхармонија со концерт во парк ги спои сите генерации


Градскиот парк мината вечер беше преполн со граѓани кои дојдоа да го проследат концертот на отворено. Диригентот, Џијан Емин со оркестарот ги отсвири музичките ...
| | веќе видена | слични

Филхармонија заедно со МКЦ создаваат една убава традиција која му дава една нова свежина на урбаниот дух на градот. „Љубов и револуција" што викендов му се ...
| | веќе видена | слични

Најубавата поп-рок и панк музика од 90-тите спакувана во одличен аражман, вчера беа вистинско уживање да се слушаат во Градскиот парк. Концертот „Љубов и ...
| | веќе видена | слични

Љубов и револуција одат заедно. Тоа најдобро го покажаа оркестарот на Филхармонија, диригентот Џијан Емин и хорот „ПроАрс“ на синоќешниот концерт во Градски ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Градскиот парк вечер од 21 часот ќе биде изведен концертот „Љубов и револуција“, втор од проектот „Филхармонија на отворено“ по првиот концерт „Ну погоди“ ...
| | веќе видена | слични

На нецела недела од фантастичниот прв концерт „Ну погоди“, кој патем го проследија илјадници вљубеници во музиката од најразлични генерации, на скопскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По фантастичниот прв концерт „Ну погоди“ кој го проследија илјадници вљубеници во музиката од најразлични генерации, следува премиерна изведба на вториот ...
| | веќе видена | слични

На 29 јуни, со почеток во 21 часот, Оркестарот на Македонската филхармонија со концерт на отворено, во градскиот парк во Скопје: Љубов и револуција“! Хор: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каде ќе бевме денес ако Гоце одлучеше да ја свитка кичмата и да не се бори за независност, каде ќе бидеме ако му дозволиме на Заев денес во наше име да ја ...
сите 640 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 217 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филхармонија со концерт во парк ги спои сите генерации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: