Ајакс ја освои титулата во Холандија


4 копии

Вчера Ајакс ја победи со 1:4 во натпреварот против Де Графшап и така ја обезбеди титулата шампион на Холандија. Еден од најдобрите потези на овој натпревар го ...
| | веќе видена | слични

Ајакс ја завери 34-та титула во холандското фудбалско првенство откако вчера победи на гостувањето кај Де Графшап со 1:4, а иако беа постигнати пет гола, ...
| | веќе видена | слични

Ајакс си најде утеха за несреќниот пораз и елиминација од Тотенхем во полуфиналето од Лигата на шампионите и со домашна титула го преболе шокот што го спречи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ајакс ја запиша својата 34. титула од Ередивизие, прва од 2014 година, откако во последното коло на холандскиот шампионат не остави ништо на случајноста, ...
| | веќе видена | слични

Барселона ова лето ќе потроши огромна сума за да го засили својот тим. Потписот на Френки Де Јонг Каталонците го обезбедија уште во јануари и неговиот трансфер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ајакс ја освои титулата во Холандија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: