Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот


2 копии
3 копии
4 копии

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, во Скопје ја пречека амбасадорката на Швајцарија во Македонија, Сибил Сутер Тејада. На ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска имаше средба со амбасадорката на Швајцарија во Македонија, Сибил Сутер Тејада и со неа разговараше за актуелната политичка ...
| | веќе видена | слични

Процесот се одвива во неколку фази, а во случајот на последната членка на НАТО Црна Гора беа потребни три месеци Очекувањата се дека за точно една седмица од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
15 копии
5 копии
6 копии

Фокусот на Владата во моментов е насочен кон Самитот на НАТО, закажан за 11 и 12 јули во Брисел, со цел да се елиминира секоја можност за какви било отворени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 197 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Вратата на НАТО е отворена, а вие сте на прагот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: