Ахмет Чаки повеќе не е тренер на Дарушафака


2 копии

Подгорица, 7. декември 2018 (ИНПРЕС) – Шампионот од АБА лигата, Будуќност полека се навикнува на „животот“ во Евролигата, откако во „Морача“ успеа да ја собори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарската Евролига ги претстави најдобрите 10 блокади кои беа видени во ноември ширум терените низ Европа. Кошаркарот на Басконија, Диоп ја имаше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот кошаркарски клуб, Гран Канарија, му врачи отказ на тренерот Салва Малдонадо. Овој тренер минатата сезона успеа да избори пласман со клубот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Фенербахче и одржа вистинска лекција на Барселона во еден од најинтересните мечеви од 10. рунда во Евролигата. Ова требаше да биде вистинско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 114 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 55 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 65 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмет Чаки повеќе не е тренер на Дарушафака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: