Ахмадинеџад дисквалификуван од претседателската трка

2 копии

Поранешниот ирански претседател Ахмадинеџад сакаше да се врати на власт спротивно на волјата на ајатоласите. Советот на чуварите на револуцијата не му дозволи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот ирански претседател Махмуд Ахмадинеџад е дисквалификуван од претседателската трка, јави иранската државна телевизија.Во соопштението од ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот претседател на Иран Хасан Роухани е меѓу шесте кандидати, одобрени од страна на Советот на стражарите на уставот, кои можат да учествуваат на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот обвинител на Република Македонија, по денешното разрешување на досегашниот, Марко Зврлевски, согласно Законот за јавно обвинителство, го именува ...
сите 608 | | | веќе видена

Според американски портпарол, началникот на Американскиот здружен генералштаб на кинеските воени лидери им порачал дека САД се подготвени да употребат воени ...
сите 554 | | | веќе видена

Португалската Влада презема чекори за донесување декрет за прогласување државна состојба на јавна катастрофа, пред прогнозираниот пораст на температурите во ...
сите 5 | | | веќе видена

Со разрешувањето на Марко Зврлевски, пропадна последниот обид на Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) да го заштити криминалот во редовите на ...
сите 180 | | | веќе видена

Неделните пратенички прашања ќе ја зголемат транспарентноста на власта и ќе им дадат можност на пратениците, а со тоа и на граѓаните да контролираат што и како ...
сите 102 | | | веќе видена

Вчера група млади во Струмица демонстрираа против полициската бруталност и побараа целосно расветлување и одговорност за случајот со пукањето кон малолетниците ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ахмадинеџад дисквалификуван од претседателската трка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: