Инсиње со провокација после победата над Јувентус


Поразот од Фиорентина повторно му ги намали шансите на Наполи во борбата за скудетото и тоа само една недела по големата победа над Јувентус во Торино. Агентот ...
| | веќе видена | слични

Од еуфорија, до депресија во само еден ден... Толку време беше потребно да се уништат сништата на Наполи да му го „украдат" Скудетото на Јувентус и да го фрлат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фиорентина го совлада Наполи со 3:0 на „Артемио Франки“ за да стави крај на реалните надежи на „партенопеи“ дека може да стигне Јувентус и да се освои титулата ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Наполи, Мауирицио Сари предупреди дека Серија А губи многу навивачи поради доминацијата на Јувентус. „Старата дама“ е на чекор од седмото Скудето ...
| | веќе видена | слични

Калиду Кулибали минатата недела беше херој откако донесе победа на гостувањето кај Јувентус, но дефанзивецот сега е трагичар откако поцрвене по само осум ...
| | веќе видена | слични

Хаос во Серија А Никој не сака кога едeн тим доминира така како Јувентус. Сите навивачи од разлишни кругови се здружија како еден, да му ја симнат круната на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 191 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 24 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инсиње со провокација после победата над Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: