Преку мерката „Вработување и раст на правни субјекти“ се вработиле 450 невработени лица

2 копии

450 невработени лица се вклучија на пазарот на трудот преку мерката „Вработување и раст на правни субјекти“, која е дел од Оперативниот план за активни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Решенија за исплата на средства за субвенционирање на микро, мали и средни претпријатија додели денеска министерот за економија Крешник Бектеши на претставници ...
| | веќе видена | слични

Согласно Програмата за конкурентност, иновативност и претприемништво од 2017 година, Бектеши информира дека се предвидени 21 милион денари со што ќе ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претприемачкото учење и вештини се меѓу клучните слабости што се нотирани за државава во најновиот извештај за напредокот на земјите од Западен Балкан и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објавува факти на денот:Венко Филипче штанцаше милионски тендери, но не знае да ги заштити граѓаните од Корона вирусот.ЈО молчи и не отвора постапка ...
сите 284 | | | веќе видена

СДСМ ги почитува европските принципи за слобода и демократија и затоа го поддржува развојот на медиумите и слободата на говорот и аргументираната критика. Ја ...
сите 161 | | | веќе видена

Преговорите за евентуалната голема предизборна македонско албанска коалиција се пред самиот финиш и се водат интензивно и со БЕСА но и со останатите коалициски ...
сите 144 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку мерката „Вработување и раст на правни субјекти“ се вработиле 450 невработени лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: