АФЦОН: Тунис стави крај на „бајката“ на Мадагаскар (видео)


2 копии
3 копии

Фудбалерите на Нигерија го освоија третото место на Африканскиот куп на Нации со победата над Тунис од 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигна Игало ...
| | веќе видена | слични

Во мечот за трето место, Нигерија со голот на Игало ја доби пресметката со Тунис со 1-0 и се радува на нова бронза на Купот на Арикански Нации.По седми пат во ...
| | веќе видена | слични

Нигерија ќе се искачи на последното место на пиедесталот на Купот на Африкански нации откако вечерва во мечот за трето место со минимални 1-0 го совлада Тунис. ...
| | веќе видена | слични

Нигерија го победи Тунис во малото финале на Африканскиот куп на Нации, а бронзата на „Супер орлите“ им ја донесе напаѓачот Игало со погодок во третата минута. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
сите 833 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АФЦОН: Тунис стави крај на „бајката“ на Мадагаскар (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: