Тунис го урна сонот на Мадагаскар (видео)


2 копии
3 копии

Фудбалерите на Нигерија го освоија третото место на Африканскиот куп на Нации со победата над Тунис од 1:0. Единствениот гол на натпреварот го постигна Игало ...
| | веќе видена | слични

Во мечот за трето место, Нигерија со голот на Игало ја доби пресметката со Тунис со 1-0 и се радува на нова бронза на Купот на Арикански Нации.По седми пат во ...
| | веќе видена | слични

Нигерија ќе се искачи на последното место на пиедесталот на Купот на Африкански нации откако вечерва во мечот за трето место со минимални 1-0 го совлада Тунис. ...
| | веќе видена | слични

Нигерија го победи Тунис во малото финале на Африканскиот куп на Нации, а бронзата на „Супер орлите“ им ја донесе напаѓачот Игало со погодок во третата минута. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 216 | | | веќе видена

Во Македонија имаме изборна кампања зачинета со „бомби“ и партии кои ветуваат транспарентност и борба против корупцијата. На патот кон ЕУ, македонската јавност ...
сите 62 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 101 | | | веќе видена

Со новата развојна економија ќе има и повисоки плати и пензии и уште поголема социјална поддршка за граѓаните, изјави носителот на листата на кандидати за ...
сите 226 | | | веќе видена

Расте бројот заразени од Ковид – 19 во Дебар, состојба која општинскиот Оперативен штаб ја оценува како загрижувачка. Во изминатото деноноќие регистрирани се ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тунис го урна сонот на Мадагаскар (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: