Груба грешка на судењето за 27/4, укината презумпцијата на невиност

2 копии

Со пролонгирано времетраење на рочиштето, а по завршувањето на работното време на судот одбраната смета дека се постапува на штета на обвинетата Јанкуловска во ...
| | веќе видена | слични

Обвинетиот Горанчо Ангеловски денешното судско рочиште за ланските настани во Собранието на 27 април го помина без адвокат. На претходното рочиште, во петокот, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груба грешка на судењето за 27/4, укината презумпцијата на невиност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: