Службеници парите од даноци ги задржувале за себе, украле околу 55 илјади евра

2 копии

Двајца службеници во Град Скопје измамиле 19 скопјани од кои украле 3.410.366 денари, односно околу 55.000 евра, фалсификувајќи им ги даночните пријави дека се ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против ...
| | веќе видена | слични

Двајца службеници во Град Скопје добија кривични пријави бидејќи се осомничени дека мамеле граѓани за плаќање на данот и со тоа заработиле над 3.400.000 денари ...
| | веќе видена | слични

Груевски во 2016 организираше институционален напад врз невладиниот сектор. Тоа беше класичен политички притисок и злоупотреба на службена положба. Денес ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

СВР Куманово до надлежното Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против 13 лица лица од Куманово и Скопје, и едно лице од село Режановце ...
| | веќе видена | слични

Против 14 лица од Куманово и од Скопје и четири фирми се поднесени кривични пријави поради основано сомнение дека сториле повеќе кривични дела од 2011 до 2017 ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство експресно ги отфрли кривичните пријави против Катица Јанева и нејзиниот тим од Специјалното обвинителство, заради злоупотреба на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
повеќе

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 75 | | | веќе видена

Шокантна изјава на Тамара за 1тв во која таа тврди дека настапот во Израел е многу поважен од набавка на амбулантни возила затоа што без Евровизија никој ...
сите 54 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службеници парите од даноци ги задржувале за себе, украле околу 55 илјади евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: