Слушнете како звучи Адел по операцијата (видео)

Можат да здивнат сите оние кои се загрижија за негативните последици кои би ги имал гласот на популарната Адел по итната операција на грлото. Иако, претстојниот настап на Адел на церемонијата на доделување на наградите Греми на 12. февруари се смета за нејзин прв постоперативен настап, таа предходно даде интервју за Андерсон Купер, од кое Си-Би-Ес (CBS)ни покажа само мал дел. Инаку на доделувањето на Греми наградите 23 годишната Адел е номинирана во шест катрегории (зад Кање Вест со седум) меѓу кои албум на годината и песна на годината...
| | веќе видена | слични

Британската пејачка Адел во ноември минатата година ги оперираше гласните жици, и успешно се опоравува. Од операцијата нема траги или последици во нејзиниот глас, што можеше да се слушне во емисијата "60 Minutes" која ја води Андерсон Купер. Пејачката гостувала во телевизијата Си-Би-Ес во емисијата на Андерсон Купер, во која се зборуваше за влијанието на Адел во музичката индустрија. Неколку недели после операцијата, пејачката морала да користи лист и молив за комуникација со другите, зошто не била во состојба да зборува. За да покаже дека нејзиниот глас е во ред, Адел отпеала дел од својот добро познат хит.
| | веќе видена | слични

Популарната пејачка Адел на кратко се повлече од музичката сцена поради операцијата на гласните жици. Операцијата за среќа помина добро, а пејачката и се врати на мзичката кариера. Иако се шпекулираше дека ќе и треба долго време за да продолжи со музичката кариера, се чини дека Адел е веќе во форма. Така овие денови излезе видео каде што Адел повторно запеа. Славната пејачка ќе настапи на овогодинешното доделување на Греми наградите. А, како звучи Адел по операцијата, проценете сами по видеото што следува...
| | веќе видена | слични

Британската пејачка ги зачуди обожавателите со првата пејачка изведба по претрпената операција на грлото во ноември 2011 година... Британката ги отфрли стравувањата дека специфичниот глас може да биде засегнат поради операцијата на гласните жици. Вчера Адел ja испеа unplugged "Rolling In The Deep" во американското ТВ шоу "60 минути". 23 годишната RnB и соло дива ќе се врати официјално на сцена на Греми наградите во недела, каде се очекува да добие најмалку 3 од златните грамафони.
| | веќе видена | слични

По операцијата на грлото и забраната за пеење (а и зборување), познатата пејачка Адел повторно ја покажа убавината на својот глас, и тоа по три месеци пауза. Во интервјуто за американската телевизија CBS, односно за шоуто „60 минути“, кое премиерно ќе биде прикажано во недела веднаш пред доделувањето на Греми наградите, Адел зборува за нејзиното искуство со операцијата на гласните жици. Адел е вистински фаворит на овогодинешното доделување на Греми наградите и се очекува дека дома ќе си замине со неколку Греми награди. Но она што најмногу ќе ги израдува нејзините фанови е фактот дека нејзиниот глас е сеуште истиот и дека уште долго ќе може да уживаат во нејзината музика.
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 239 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Слушнете како звучи Адел по операцијата (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: