Адел е бремена!

Младата пејачка Адел(24) ја потврди веста дека таа и нејзиното момче Сајмон Конецки (36) го очекуваат своето прво заедничко дете. На својот официјален веб сајт, Адел напиша: "Пресреќна сум што ќе ја објавам веста дека Сајмон и јас го очекуваме нашето прво заедничко дете. Сакав да ја слушнете веста лично од мене, и очигледно сме многу возбудени но ве молиме почитувајте ја нашата приватност во ова драгоцено време. Засекогаш ваша, Адел. Адел е во врска со Сајмон шест месеци, а од неодамна тие и живеат заедно во новата куќа што ја купија во Сасекс, Англија. Tags: адел Можеби ве интересира? Адел е бремена! - Сабота, 30 Јуни 2012 Селин Дион го отпеа хитот на Адел - Rolling In the Deep (видео) - Четврток, 14 Јуни 2012 Адел - апсолутен победник на Billboard Music Awards 2012! - Понеделник, 21 Мај 2012 Адел, LMFAO и Ријана со најмногу номинации за Билборд наградите! - Петок, 20 Април 2012 Највлијателните луѓе во светот според магазинот Time! - Четврток, 19 Април 2012 Ново: Том Круз и Кејти Холмс се ...
| | веќе видена | слични

Британската пејачка Адел, добитничка на осум награди „греми“, потврди дека е бремена - Се радувам што можам да соопштам дека јас и Сајмон го очекуваме нашето прво дете. Сега се наоѓаме на седмо небо од среќа, но ве молам да го почитувате нашиот приватен живот - напиша Адел на својата интернет-страница. Таа годинава доби 12 музички награди „билборд“. Адел, која е во врска со Сајмон од минатато лето, лани изјави дека би сакала да роди машко дете и изрази желба некое време да се повлече од сцената за да му се посвети на приватниот живот.
| | веќе видена | слични

Адел Лори Блу Аткинс (24), британската пејачка која со својот глас на препад ги освои светските топ-листи со хитовите „Rolling in the Deep“ и „Someone Like Yоu“, односно со албумите „19“ и „21“, а потоа се повлече во приватност, очекува дете со момчето Сајмон Конецки (38), за што самата ги извести обожавателите на својата официјална веб-страница. „Среќна сум што можам да објавам дека Сајмон и јас го очекуваме нашето прво дете. Би сакала тоа да го слушнете директно од мене. Секако дека сме возбудени, но ве молам да ја почитувате нашата приватност во овој за нас скапоцен период“, напишала осумкратната добитничка на „Греми“. Парот кој првпат е виден заедно во јануари годинава, очигледно брзо се решил на „следниот чекор“ во својата врска. Сајмон ја испратил Адел на доделувањето на „Греми“ во февруари, каде што на пејачката и' припаднаа шест грамофони. Подоцна, уште истиот месец, Адел признала дека би сакала да има три деца, само синови, до својата 30. година. Исто така ветила дека брзо ќе се зафати со ...
| | веќе видена | слични

Британската пејачка Адел објавила на својата интернет страница дека е бремена од нејзиното момче Сајмон, и дека го очекува своето прво дете. -Пресреќна сум што можам да најавам дека Сајмон и јас го очекуваме нашето прво дете.Сакав веста да ја чуете директно од мене. Многу сме среќни и восхитени. Ве молиме да ја почитувате нашата приватност. Секогаш Ваша!, напишала пејачката на блогот.
| | веќе видена | слични

После шест години брак, познатиот Холивудски пар - Том Круз и Кејти Холмс одлучија да се разведат, а оваа вест ја потврди и адвокатот на актерката. "Ова е лична и приватна работа за Кејти и нејзиното семејство, а најголема грижа за мојата клиентка како и е секогаш се интересите на нејзината ќерка." - пишува во соопштението од нејзиниот адвокат. Како што пишуваат американските медиуми, Кејти веќе поднесе барање за развод и се иселила од нивната заедничка куќа. Како можна причина за нивниот развод се наведува тоа што Том постојано употребувал крема против стареење направена од измет. Познатиот актер наскоро ќе наполни 50 години и одлучил да се избори со брчките па наводно се послужил со трикот на Викторија Бекам. Парот е во брак од 2006 година, и ја имаат ќерката Сури. Tags: кејти холмс том круз Можеби ве интересира? Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат! - Сабота, 30 Јуни 2012 Ова се најпознатите Холивудски лудаци! - Недела, 08 Април 2012 Том Круз ќе глуми со Бијонсе! - Недела, 11 Март 2012 Морган ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со сведочење на Ацо Ангеловски, поранешен телохранител на Оливер Спасовски, во Кривичниот суд во Скопје продолжи судењето за настаните во Собранието на ...
сите 235 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
сите 134 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 222 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 278 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Во рамки на ИФФК „Браќа Манаки“, Кинотека на Македонија, вечер во битолскиот културен центар „Магаза“ ќе приреди изложба и филмски проекции со кои се ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адел е бремена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: