АД Европа Скопје ја дуплираше добивката во 2018 година

2 копии

Релативно лоша година за градежните компании, речиси сите имаат намален обем на работа и драстично скастрен профит. На производителите на градежни материјали ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кина ќе ги намали финансиските расходи за малите и микро бизниси за дополнителни 1 отсто оваа година, рече премиерот Ли Кечијанг. -Ние мора да ги охрабриме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Според Ројтерс италијанскиот премиер Џузепе Конте најавил дека ќе побара да се разговара за датумот за преговори за Македонија и за Албанија веќе во ноември.
сите 532 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел на крајот на Самитот во Брисел изрази дека немало консензус меѓу лидерите на ЕУ за отворање пристапни преговори со Северна ...
сите 455 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД Европа Скопје ја дуплираше добивката во 2018 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: