И АД Европа воведува скратено работно време за родителите по породилно отсуство

По Витаминка и Макпрогрес и кондиторската фабрика Европа со дополнителни три месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство. ...
| | веќе видена | слични

Покрај веќе применетиот флексибилен работен модел кој им овозможува на вработените поголема слобода во организацијата на нивното време, ова е уште едно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивниот пример за применување на 3-месечно скратено работно време на родителите што користеле боледување поради раѓање или мајчинство е пример на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Рептил маркетии донесе одлука за дополнителни 3 месеци скратено работно време за родителите што се враќаат од породилно отсуство и се приклучи кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фармацевтската компанија Фитофарм од денеска со дополнителни бенефиции за своите вработени по завршување на отсуството од работа поради бременост, раѓање и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Компанијата АД Европа како една од најстарите фабрики за кондиторски производи на Балканот со големо задоволство ја прифати иницијативата за креирање на што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Енис Барди е подготвен за настап за Леванте на гостувањето на „Санчес Писхуан“ во Севилја откако ја санира повредата поради која не беше во комбинација на три ...
сите 130 | | | веќе видена

Секако, не треба сега тука и да застанеме, напротив треба да продолжиме со уште позасилено темпо на работа, што ќе придонесе сегашниот квалитет да биде ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И АД Европа воведува скратено работно време за родителите по породилно отсуство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: