Аца Лукас: „Јас го умрев татко ми“

Многу пати, како и сега, милите и весели деца не се трансформираат во соодвтени луѓе. Животот знае да донесе пресврти кои ја менуваат личноста и ликот. Денес ...
| | веќе видена | слични

Пејачот Аца Лукас со првата сопруга Светлана има две деца, ќерката Милјана и синот Лазар.Иако не сака да се експонира во јавноста Лазар до сега се има ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ, кој загина во неделата на 17. февруари, ќе биде погребан на Новите гробишта, а во `11 часот ќе биде одржана ...
сите 244 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 165 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аца Лукас: „Јас го умрев татко ми“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: