Аца Лукас на инфузија пред концертот!

Пред да настапи на својот концерт во Крагујевац, Аца Лукас мораше да прими три шишиња инфузија. Аца Лукас е болен, но бидејќи работата не треба да чека тој синоќа им пееше на над 6 000 луѓе. Аца имаше температура 39,7 но и покрај високата температура со голем број на инекции успеа да се доведе до норамала за да може да ја задоволи публиката. „Бидејќи се беше распродадено не сакав да го откажувам концертот и да враќам карти. Болен сум но сепак дојдов. Кажав дека нема да го откажам концертот па макар и од кревет да требаше да пеам.“ – Изјави Аца Лукас.
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 160 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 43 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 144 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аца Лукас на инфузија пред концертот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: