Распишана потера по пејачот: Аца Лукас не смее да ја напушти Србија

3 копии

По Аца Лукас е распишана потера. Пејачот за тоа дознал во саботата на аеродромот Никола Тесла, кога тргнал на тезга во Италија. Фолкерот го предал багажот и се чекирал за Виена, од каде требало да го фати летот за Милано. По Аца Лукас е распишана потера. Пејачот за тоа дознал во саботата на аеродромот Никола Тесла, кога тргнал на тезга во Италија. Фолкерот го предал багажот и се чекирал за Виена, од каде требало да го фати летот за Милано.Меѓутоа полицијата го запрела на пасошка контрола и му соопштила дека нема да може да ја напушти Србија. Според извор близок до фолкерот, тој дошол во непријатна ситуација, бидејќи не се одзвал на поканите на судот, поради сообраќајка која ја имал во Инџија со уште едно лице, кое против него поднело пријава.-Тој бил шокиран кога полицијата му соопштила дека нема да може да полета, бидејќи по него е распишана потрага. Пејачот тогаш почнал да вика и пцуе. Полицајците биле љубезни и се обидувале да му објаснат дека процедурата мора да се почитува и дека мора да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот фолкер Аца Лукас по се судејќи, многу добро се забавува, со оглед на тоа дека во еден ноќен клуб во Австрија се забавувал со дури четири убавици. На фотогрфаијата која е направена во таа прилика, се гледа дека девојките се стуткани и една врз друга, а тој е збиен во ќош. Судејќи по фотографијата изгледа дека се блиски, а прашање е како на ова ќе реагира неговата нова девојка Божана, за чие приведување поради обвинението за проституција не престанува да се зборува.
| | веќе видена | слични

На средината минатата година Аца Лукас и Соња Вуксановиќ ставија точка на својот брак. Од тогаш медиумите пишуваа се и сешто за нив, а поубавата половина од оваа двојка, не се огласуваше досега. Соња сега одлучи да проговори за девојките кои послеа неа влегоа во животот на Аца Луакс, а пред се мислела на Бранислава Пашајлија, и старлетата Божана Вујоновиќ. „Не сум упатена во неговиот љубовен живот, но тој после мене секогаш беше со безвезе девојки. Мене тоа не ми смета, што има повеќе такви, мене ми е супер. Јас сум здрава и паметна жена, која живее со своите одлуки мошне свесно и задоволно. Малку ги има такви, но сум еден пример“, вели Соња. Насилието кое го пријави кога Лукас ја нападна во семејниот стан, во кој живееле, не сакаше да го коментира. „Тоа е тешка приказна. Нека зборува што сака, мене тоа навистина не ме допира. Баш се издигнав над се, не ги читам весниците, немам претстава за ништо од тоа. Не сакам да давам интервју затоа што немам ништо од тоа. не живеам од тоа, не издавам песни и не се ...
| | веќе видена | слични

Соња Вуксановиќ не се огласуваше во медиумите откако поднесе документи за развод, но сега реши да проговори. Откако после неа на медиумите пејачот ги претстави Бранислава Пашајлија, а неодамна и Божана Вуиновиќ како свои девојки, неговата поранешна сопруга не најде зборови за пофалба. -Тој после мене ќе наоѓа само безвезни девојки. Мене тоа не ми пречи, што има повеќе такви за мене е супер. Јас сум жена која живее со своите одлуки свесно и задоволно. Малку има такви, но јас сум пример. Што се однесува до Аца, тој говори сам за себе. Го живеам својот живот, уживам со децата, патувам и ништо друго не ме интересира, рекла Соња.
| | веќе видена | слични

Српските пејачи Аца Лукас и Жељко Шашиќ биле добри пријатели пред да се скараат за Соња Вуксановиќ. Соња и Жељко биле во брак десет години и ја имаат ќерката Софија, која денес живее со мајка си. Но, во 2010 година Соња се омажила за Аца Лукас и ја имаат ќерката Викторија. Бракот на Лукас и Соња завршил минатата година. Дека пејачите се дружеле, објавил Ненад, пејачот на групата „Близнаци“. Тој поставил слика на својот инстаграм-профил направена пред 17 години. Под неа напишал: „Далечната 2001 година. Жељко пее, Дача, Лукас и јас свириме. Некогаш сè беше како што треба“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Аца Лукас доживеал непријатна ситуација откако на аеродром не му дозволиле да ја напушти Србија. Станува збор за проблем кој настанал поради постапката која се води против него, казна за пребрзо возење. Од судот потврдија: „ Ве известуваме дека против обвинетиот Александар Вуксановиќ во тек е постапка поради казна за пребрзо возење. Обвинетиот се јавил на повикот, каде беше сослушан и на коректен начин ја даде својата одбрана. Во моментов прекршочната постапка продолжува“.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори ...
сите 228 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Распишана потера по пејачот: Аца Лукас не смее да ја напушти Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: