Аца Лукас му удрил шлаканица на момче од публиката!

На еден концерт во Љубљана, пејачот Аца Лукас настапил како специјален гостин, поточно како ѕвезда на вечерта, пишува српски „Блиц“. Додека ја изведувал песната „Кома“, едно момче од публиката го изнервирало пејачот, најверојатно нешто му дофрлил, по што Аца пришол на работ на сцената и му удрил една воспитна шлаканица! Потоа, како ништо да не се случило, се вратил на средина на сцената и продолжил да пее.
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот пејач Аца Лукас за време на гостувањето во едно ток-шоу во Србија изјави дека знае дека не е згоден фраер и дека тоа не му пречи. - Е баш ми се допаѓа тоа што не сум згоден фраер, барем вака никој не мисли дека сум геј, вели пејачот низ смеа. Српскиот пејач Аца Лукас за време на гостувањето во едно ток-шоу во Србија изјави дека знае дека не е згоден фраер и дека тоа не му пречи.- Е баш ми се допаѓа тоа што не сум згоден фраер, барем вака никој не мисли дека сум геј, вели пејачот низ смеа.
| | веќе видена | слични

Аца Лукас ги демантираше тврдењата дека удрил момче во публика Откако деновиве се објави информацијата дека пејачот Аца Лукас на концерт во Словенија удрил момче во публиката, тој ги демантира тие тврдења. Тој вели дека тоа не се случило и покрај снимките кои се направени од страна на екипата на емисијата „Папарацо лов“. Тоа се будалаштини! Никогаш не би удрил нечие дете, иако на снимката можеби така изгледа. Бидејќи „клинецот“ почна да прави глупости, само му кажав: Синко слушај ја музиката и терај понатаму, изјавил тој. Инаку од неодамна пејачот си отвори и профил на твитер , каде најверојатно планира да биде активен и да обрне повеќе внимание на неговите обожуватели.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 125 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 171 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Полицијата вчера уапси кавадарчанец во Струмица под сомнение за обид за убиство како и за повеќе кражби во станови во повеќе градови во државата. Според ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 81 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аца Лукас му удрил шлаканица на момче од публиката!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: