А од директорот за најдобрите работници автомобил

Како што пишува црногорскиот дневен весник „Вијести“, црногорскиот бизнисмен Радомир Новаковиќ на своите најдобри работници поклони нови автомобили. Кога познатиот бизнисмен, ги однесе на службено патување во Подгорица, неговите вработени не можеа ни да претпостават дека ќе добијат автомобили како награда за нивното совесно работење. Директорот на „Падрино Монте“ ги награди Суан Хоџиќ, Самир Муслиќ, Даниела Роќеновиќ и Даниела Хоџиќ Новаковиќ ги награди за нивната квалитетна работа во минатите 15 поточно за минатите 7 години колку што работеше Самир Муслиќ. „Директорот не награди на 12/12 во точно 12 часови. Газдата ни рече дека не внимаваше на датумите и времето, но ете се убаво се поклопи. Кога влегувавме во Подгорица, директорот ја смена рутата, демек требаше да дојди во една компанија за да подигни некои сметки. Кога дојдовме во компанијата, која што ги продава автомобилите, не пречека директорот на продажбата, носејќи ги документите за прием на нови автомобили и одеднаш пред нас се појавија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот на Груевски, Димитар Дангов за ТВ21 рече дека нема сознание каде се наоѓа неговиот клиент. Тој не сакаше да даде изјава, но писмено ни одговори дека ...
сите 275 | | | веќе видена

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 183 | | | веќе видена

Групацијата „Македонија блокира“ денеска до пратениците поднесе барање да не гласаат во понатамошната постапка за уставни зимени во Собранието. Најавија и дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 132 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 84 | | | веќе видена

Американскиот медиум Си-Ен-Ен поднесе тужба против претседателот Доналд Трамп и неколку високи службеници во неговиот кабинет, со барање веднаш да му биде ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

А од директорот за најдобрите работници автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: