Неколку работи што жените ги прават кога некој им се допаѓа

Добро е да се труди мажот околу вас за да ве освои, отколку веднаш да му покажете дека сте „паднале„ на него.Секако тоа не значи дека треба да бидете лоши кон него, туку само немојте да го следите и трчате по него. Ова се само некои работи кои жените ги прават кога некој им се допаѓа за да го привлечат неговото внимание.Тешка за освојување:Добро е да се труди мажот околу вас за да ве освои, отколку веднаш да му покажете дека сте „паднале„ на него.Секако тоа не значи дека треба да бидете лоши кон него, туку само немојте да го следите и трчате по него.Изглед:Кога сакаат да привлечат внимание, се облекуваат за да инпресионираат.Насмевка:Често се смејат и тоа гласно, знаејќи декаа насмевката го привлекува вниманието на мажот.Што подобра фотографија:Ако го има оној кој и се допаѓа на друштвените мрежи, ќе се потруди да објави што подобра фотографија, ни еве совет за нив, немојте да претерувате со ефектите.Покажување на интересирање на работите кои тој ги сака:Така ќе може да имаат тема на разговор и ќе ...
| | веќе видена | слични

 Меланија Трамп му е трета сопруга, а овие негови ставови можеби се причината зошто неговите бракови не траат долго. Иако од време навреме знае да изненади со некоја , Доналд Трамп во најголем дел од времето не е пример за добар сопруг. Тој често покажува непочит кон својата сопруга Меланија, со која е во брак од 2005 година. Таа е негова трета сопруга. Првиот брак му беше со Ивана Зелничкова од 1977 до 1992 година, вториот со Марла Мејплс од 1993 до 1999 година. Претседателот на САД во текот на годините ги даде овие бизарни совети за бракот: „Ако не сака да потпише предбрачен договор, таа не е жената за тебе“ Трамп изјави дека е навистина тешко да ја известите вашата идна сопруга, која ја обожавате дека сакате да потпише предбрачен договор, но таа треба да ве разбере и со тоа да покаже дека нема нечесни намери кон вас. „Заминете си од неподносливите жени кои постојано нешто негодуваат“ Трамп изјави дека тој не е од оние луѓе кои веруваат дека во секоја ситуација работите ќе испаднат во ред на крајот. Тој ...
| | веќе видена | слични

Модерните бракови не се лишени од проблемите и конфликтите, а замерки на истите имаат и мажите и жените! Иако постои претпоставка дека жените повеќе се жалат од своите партнери на своите пријателки и другарки, во некој случај се обраќаат и на колешки, не е предзнак дека мажите не го прават истото, и тие имаат свои замерки. Она што на мажите најмногу им пречи е погрешната слика за брак која најчесто ја имаат жените и што бракот го доживуваат како нов проект во кој тие треба да се променат и обликуваат. Доколку сте во брак, претпоставуваме дека вашиот партнер е зрела и веќе порасната особа која не треба да се менува по вашето сопствено мислење. Мажите открија со што жените го загрозуваат бракот и што точно никако не смеат да прават! Ниски удари Жените често во кавгите користат лични навреди и изрази од типот „ти секогаш или ти никогаш“, со што целата вина ја префрлаат на партнерот. Брачниот советник Боб Наваро советува дека во кавга треба да се користат реченици од типот „јас“ бидејќи тие ја смалуваат ...
| | веќе видена | слични

 Веќе ни е добро познато дека после одредена вредност, физичкиот изглед игра улога, но има и други работи кои ја прават жената привлечна за мажот. За тој да се заинтересира за некоја одредена жена, таа треба да поседува одредени карактеристики со што ќе го привлече неговото внимание. Па, доколку ве интересира кои се тие работи, проверете дали ги поседувате, а ако не, потрудете се да го промените тоа. Мажите откриваат кои работи во комбинација, прават да се заинтересираат за одредена жена: Насмевка Жените кои се позитивни и се смеат се многу попривлечни и пријатни од мистериозните и сериозни. Покажување на интерес Мажите сакаат кога жената покажува интерес за она што тој го сака, а не зборува само за себе или прави само тоа што таа сака. И сосема е нормално да сакаат да разговараат и да бидат со некого со кој се разбираат и имаат заеднички интереси. Барање помош Мажите сакаат да се чувствуваат корисно. Па затоа, не сакаат кога жените глумат мажи и прават сè сами. Понекогаш е подобро да побарате помош од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу работи во бракот се комплексни и комплицирани и од секој маж и жена бараат многу труд и знаење за да се одржи една нормална, квалитетна врска. Со цел врската да таре, да биде содржајна и двајцата партнери да бидат среќни во неа ова се '50-те СОВЕТИ ЗА ЖЕНИТЕ. 1. Цени го тоа што го прави за тебе. 2. Насмевни му се секогаш кога ќе му се обратиш. 3. Поддржувај го сопругот во тоа што го работи, дури и ако воопшто не се разбираш во тоа. 4. Не го земај здраво за готово секој гест што твојот сопруг ќе го направи. 5. Кажи му понекогаш благодарам за тоа што ќе го направи за тебе. 6. Обиди се да го разбереш дека датумите не се најважната работа во светот. 7. Не го обвинувај својот сопруг дека тој е тој што секогаш дава помалку. 8. Тоа што понекогаш ќе заборави да ти купи цвеќе не значи дека не те сака. 9. Не му замерувај што често не е дома, сигурно има причина. 10. Не очекувај сопругот да "ти ги чита мислите". Обиди се да му кажеш што навистина чувствуваш или сакаш... 11. Никако не го пипкај неговото апаратче ...
| | веќе видена | слични

Веќе знаете дека машкиот и женскиот мозок функционираат сосема различно. Честопати жените им даваат знаци на мажите кои тие без проблем би требало да ги протолкуваат. Но, тоа баш и не е така. Жената го гледа кратко мажот, а потоа го трга погледот Таа мисли: Срамежливо му покажувам дека ми се допаѓа. Тој мисли: Имам нешто на лицето или се обидува да сфати кое пиво ми е ова што го пијам? Мажите ваквото однесување повеќе го доживуваат како навреда, а не како заводливо кокетирање. Поради погрешното читање на сигналите често ја пропуштаат шансата да се запознаат со жени кои им се допаѓаат. Не мора да му намигнете, но чифт искрени насмевки веројатно подобро ќе го разбудат неговиот инстинкт за лов. Жената користи двосмислени пораки Таа мисли: Суптилно кокетирам со него и му праќам порака дека го посакувам. Тој мисли: Користи многу чудни зборови. Мажите воопшто не ги забележуваат женските алузии, затоа што вокабуларот им е целосно поинаков од тој што го користат жените. Тие ги бараат очигледните сигнали. Разговорот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секако, друга жена е најчеста причина , но има уште. Сакаше да го промениш На почетокот ти се допаѓаше се на него. А потоа со тек на времето си открила дека би можел да го промени однесувањето на маса, дека почесто треба да се бричи, дека половина работи во шкафот му се погрешени... Додека ти се обидуваш да го смениш, тој ќе те замени тебе со некоја друга, која нема да бара промени кај него. Често те боли глава Ова можеби е најголема грешка која жената може да ја направи во врската или во бракот, да одбива секс. ОК, понекогаш навистина ќе те заболи глава, но тие чести мигрени од ништо предизвикани нема кај него да предизвикаат жалење, туку нагон да побара жена од посилен материјал. Градници, подвезици, високи потпетици во кревет... не се резервирани само за првите месеци од врската. Обновете ја колекцијата, изненадете го во автомобилот... за да не ве изненади тој вас и тоа непријатно. Го знаеш како својот џеб Ако е така, тој брзо ќе излезе од тој тесен простор кој го притиска. Мажите ги сакаат своите ѕидови ...
| | веќе видена | слични

Останато

По неколку дена од финалето, евровизиската „Proud“ веќе доби повеќе од милион прегледи на „Јутуб“, а веќе неколку дена е во „трендинг“ на „Јутуб“. Имено ...
сите 452 | | | веќе видена

 Но, опозицијата го оспорува неговиот кредибилитет по скандалот со нелегална набавка на наркотици. Пратениците на ВМРО ДПМНЕ допрва ќе се координираат дали ...
сите 78 | | | веќе видена

Програмата за економски реформи не е само пополнување прашалници, не е тоа целта, рече Валтер Дефа германскиот советник во Владата, кого го испрати германската ...
сите 101 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 417 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неколку работи што жените ги прават кога некој им се допаѓа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: