Од труење со нелегален алкохол умреа 79 лица во Индија

2 копии

Најмалку 39 лица починаа, а 27 се разболеле во неколку села на северот од Индија откако испиле евтин фалш ликер кој содржи отровен метанол, соопштија денеска ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Централната индиска држава Мадја Прадеш постави нов Гинисов светски рекорд во неделата, откако 1,5 милион волонтери засадија повеќе од 66 милиони дрвја за само ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мицкоски да не се крие туку да излезе пред граѓаните и да признае дали се гледал со Никола Груевски во Будимпешта? Христијан Мицкоски да не се крие зад статуси ...
сите 798 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 390 | | | веќе видена

Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 329 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 267 | | | веќе видена

Ајнтрахт Франкфурт – Хофенхајм (Бундеслига Германија, 15.30 часот) Во Хофенхајм започнува пост-ерата во Бундеслигата без Јулијан Нагелсман, стратег кој имаше ...
сите 212 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на одржување предвремени избори во државата, на прес-конференцијата што ја одржа вчера, ...
сите 93 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Хороскоп за 33 та недела : Знаете ли кој хороскопски знак е личноста на која сакате да ѝ подарите нешто? Овен Оние кои се родени во знакот Овен сакаат што е ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од труење со нелегален алкохол умреа 79 лица во Индија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: