Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови


Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на работно место ...
| | веќе видена | слични

Алексовска е суспендирана, а донесена е и одлука за дисциплинска постапка, која ќе продолжи по локалните избори, вели Јовановска. На поранешната раководителка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, млеко за тело, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни ...
| | веќе видена | слични

Речиси 430 000 денари или околу 7 000 евра службени пари, потрошила за свои лични потреби поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување, Слободанка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште една во низата директорки кои трошеле од службените картички за лични потреби. Поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување Слободанка ...
| | веќе видена | слични

Алексовска во согласност со позитивните правни прописи е суспендирана од работното место раководител на Центар за вработување на Град Скопје, а како што ...
| | веќе видена | слични

Димовски со државни пари платил 11 илјади денари во скопска продавница за накит. А со народни пари трошел и во цвеќара, каде платил нешто помалку од 50 евра. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Луксузни хотели, ресторани низ светот и земјава, цвеќари и продавници за накит. Поранешниот министер за земјоделство, Љупчо Димовски трошел за сè од службената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Реакциите во Грција, како од пратеници на опозициските партии, така и од медиумите затоа што градоначалникот на Солун во Скопје го употреби уставното име на ...
сите 135 | | | веќе видена

Гостите на еден угостителски објект во Тетово останаа незадоволени до крај откако полицијата им ја расипа забавата. Во ненајавена акција на МВР и УЈП, во еден ...
сите 80 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Јавноста е се поуверена дека СДС бесрамно лежеше во текот на ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе не поднесе оставка за време на своето обраќање вечерва на државната телевизија, а многумина тоа го очекуваа. Тоа значи ...
сите 232 | | | веќе видена

Последниве два месеци од 2017 за поголем дел од хороскопските знаци нема да бидат воопшто забавни, ги чека многу работа, стрес и неуспешни ветувања. Но доколку ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: