Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови


Новата директорка на Агенцијата за вработување (АВРМ), Билјана Јовановска, ја обвини денеска Слободанка Алексовска, вработена во АВРМ на работно место ...
| | веќе видена | слични

Алексовска е суспендирана, а донесена е и одлука за дисциплинска постапка, која ќе продолжи по локалните избори, вели Јовановска. На поранешната раководителка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Машки чорапи, влажни марамици, козметика, млеко за тело, мешан кашкавал и јајца од јапонска потполошка, напитоци од соја, свежа риба лосос и лаврак, сувомесни ...
| | веќе видена | слични

Речиси 430 000 денари или околу 7 000 евра службени пари, потрошила за свои лични потреби поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување, Слободанка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште една во низата директорки кои трошеле од службените картички за лични потреби. Поранешната директорка на скопскиот Центар за вработување Слободанка ...
| | веќе видена | слични

Алексовска во согласност со позитивните правни прописи е суспендирана од работното место раководител на Центар за вработување на Град Скопје, а како што ...
| | веќе видена | слични

Димовски со државни пари платил 11 илјади денари во скопска продавница за накит. А со народни пари трошел и во цвеќара, каде платил нешто помалку од 50 евра. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Луксузни хотели, ресторани низ светот и земјава, цвеќари и продавници за накит. Поранешниот министер за земјоделство, Љупчо Димовски трошел за сè од службената ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин беше гостин на венчавката од австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнејсл, која беше критикувана поради ...
сите 132 | | | веќе видена

„Во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ги задолжува да соберат сили ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до куќите кои се под вијадуктот е блокиран , населението е евакуирано , а дури и пожарникарите го напуштија местото поради страв од ново уривање. ...
сите 77 | | | веќе видена

Концертот се одржа по повод јубилејот од раѓањето на Ристо Аврамовски, Драгослав Ортаков и Стојан Стојков Врвните членови на македонската културна сцена и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Ова е израз на непочитување“, „Говорот на Мадона беше сè само не говор во врска со Арета Френклин“, „Кој и да е тој што мислел дека Мадона треба да ѝ оддаде ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раководителка за вработување спискала 9.000 евра од АВРМ по маркети и молови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: