Дневен хороскоп (03.25.2017) Сабота

Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето Бик (21.04 – 21.05) Ќе се чувствувате тажно и осамено. Ќе имате желба повеќе време да поминувате со пријателите. Можеби треба да седнете и да размислите во која насока го водите вашиот живот Близнаци (22.05 – 22.06) Ќе имате многу работа овој викенд. Помалку вртете се околу огледалото. Одмарајте колку што можете за да соберете енергија за следната недела. Рак (22.06 – 22.07) Викендов постојано ќе се обидувате да ги потиснувате чувството на тага и осаменост но нема да ви успее. Можни се виртуелни неуспеси. Ситуацијата не е онаква каква што изгледа во вашите очи. Лав (23.07 – 22.08) Ѕвездите ви советуваат овој викенд помалку да зборувате, особено за вашите идни планови. Проблемот е во тоа што секој ваш збор погрешно ќе биде сфатен. И тоа ќе доведе до голем број разочарувања. Исполнете ги дадените ветувања. Девица (23.08 – 22.09) ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никој не сака неговите вештини да бидат неискористени или неговиот потенцијал да биде занемарен. Многумина со факултет и мастер дипломи работат работа која може да се работи и со средно училиште. Нормално, факултетската диплома не го прави кандидатот автоматски поинтелигентен од останатите. Било кој може да биде премногу паметен за својата работа, да биде преквалификуван или заглавен во погрешна улога, позиција или организација. Еве неколку сигнали кои покажуваат дека е време да прејдете на нешто ново, и уште попредизвикувачки, и тоа што поскоро! 1. Досадно ви е – Постојаната досада е најголемиот показател дека сте премногу паметни за својата работа. Доколку се досадувате на работното место, тогаш сте на погрешното место. 2. Не морате да се трудите -Добор е ако брзо учите и сте над просекот во областа, но ако константно сте предобри во речиси се, време е да размислите дали можеби сте преквалификувани за таа работа. 3. Вашите колеги се заглавени на истото место – Ако колегите не можат да ве следат кога им ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Сјајно ви оди во друштвото, па затоа не бидете сами ниту денес. Договорете некој заеднички ручек или вечера со лицата кои ви се драги. Здравјето ви е солидно, но недоволно сте физички активни. Направете нешто околу тоа. Бик (21.04 – 21.05) Ситуацијата на работното место наеднаш ќе се промени на подобро. Ќе почувствувате голема поддршка и олеснување. Некој повторно ќе се обиде да ви го замати планот, но конечно ќе откриете кој бил тој. Во вечерните часови приклучете и се на забавата на вашето друштво. Близнаци (22.05 – 22.06) Денес ќе ве следат добри и среќни моменти. Ќе бидете задоволни со учинокот и ќе слушенете добри вести. Ќе бидете осетливи на туѓите провокации па затоа избегнувајте ги непријатните лица. Рак (22.06 – 22.07) Цел ден ќе ве следи одличното чувство, па на крајот од денот и ќе искусите нешто убаво. Заборавете на ситните грижи кои ве оставаа без сон. Подигнете ја главата и ќе забележите дека не е се така црно. Лав (23.07 – 22.08) Љубовните проблеми и несогласувања ќе ви го ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе ја прочитате приказната на славниот актер Морган Фриман застанете и добро размислете: Дали во животот е најважна трката по пари? „Послушајте ме и преземете нешто доколку сакате да ја промените вашата иднина. Би сакал да имаше некој да ми го раскаже ова на мене кога бев млад“, ја започна својата приказна популарниот актер... „Имам 78 години и верувам дека не ми е останато уште премногу време. Имам милиони долари во банка, но со тие пари неможам да го купам здравјето и да го спасам својот живот. Имам семејство и милиони обожаватели ширум светот, но сега сум потполно сам. Го живеев животот на погрешен начин и не сакам тоа да ви се случи и вам. Парите сами по себе не претставуваат зло. Тоа е само хартија од вредност кои ни овозможуваат да дојдеме до други работи кои ги сметаме за повредни. Ако парите не се зло, што тогаш претставува злото? Зло е кога имаме етикета на срцето и душата која ја менуваме за финансиски успех по секоја цена. Зло е кога се обидуваме повторно и повторно да ја купиме среќата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жените живеат под голем притисок поради очекувањата од околината, околу грешките што ги направиле во минатото. Време е да заборавите на овие притисоци и да се посветите на себе! 1. Мислењето на другите за вас Тоа воопшто не треба да допира до вас. Ако вашиот живот е исполнет и целосен, многу лесно ќе ви стане да престанете да се грижите. 2. Очекувањата на општеството за вас Заборавете на тоа што општеството го вели дека жените треба да го прават! Тоа што вие го правите, е ваша одлука. Важно е задоволството од сопствениот живот. 3. Мажот што ви го скршил срцето Без разлика дали сте добиле неочекувано раскинување или пак, не се однесувале кон вас со почит, време е да продолжите понатаму. 4. Да изгледате женствено Бидете „женствени" само ако на тој начин се чувствувате убаво. Едноставно нема поента да се обидувате да бидете нешто што не сте. 5. Грешки во минатото Минатото понекогаш може да биде грдо и непријатно, но тоа е одамна завршено. Со оглед на тоа што ништо не можете да промените, не се навраќајте ...
| | веќе видена | слични

Бизнис инсајдер направи листа на факти врз кои се темели успехот. Не мора работата да ја претворите во хоби, но мора да имате страст кон она што го работите. Ако немате страст кон работата, тогаш развијте страст кон она заради што работите. Дајте и значење на работата. Бидете опкружени со позитивни луѓе и ќе имате позитивен исход. Поминувајте повеќе време користејќи ги вашите таленти и ќе бидете посреќни. Во меѓувреме работете и на вашите слаби страни. Праксата е единствен начин да ја усовршите својата вештина. „Свежината“ ќе ја задржите ако учите нови работи. Ако учите нови работи, тогаш мора да има и грешки. Ако мислите дека нешто треба да менувате, бидете личност која ќе поттикнува промени. Почнете со мали чекори и надградувајте се. Најтешка лекција е да научите кога да продолжите понатаму, а кога треба да се откажете. Ако искрено верувате во она што го работите, полесно ќе стигнете до целта. Никој не успеал сам. Барајте помош и бидете конкретни во своите барања.
| | веќе видена | слични

 На кого пролетта ќе му донесе нова љубов, на кого немир во срцето, а на кого конечно раскинување? Без разлика на тоа дали сте сами или во врска, откријте каква ќе ви биде љубовната ситуација во април 2017-та: Овен Ако сте во врска: Нешто ќе мора да сокриете од брачниот или емотивниот партнер. Вашето чудно однесување ќе предизвика сомнежи, што може да доведе до несогласување и ладење на односите. По одредено време напнатост, конечно ќе излезете од фазата на молчење и повлекување. Нема директно да му раскажете на партнерот што ви било, туку ќе му дадете неколку можни верзии и ќе го оставите сам да донесе заклучок. Потоа односот ќе ви се врати во нормала. Ако сте слободни: Можна е средба со стара, поранешна љубов која ќе ги разбуди емоциите од минатото. Ни другата страна нема да биде рамнодушна, па може да дојде до обновување на врската. Романсата ќе трае 2-3 недели, до крајот на месецот. Потоа ќе разговарате зошто раскинавте. Ако не ги надминете тогашните проблеми, овојпат раздвојте се засекогаш. Дел од ...
| | веќе видена | слични

 Секоја девојка треба барем еднаш во младоста да патува заедно со својата најблиска пријателка. Тоа не само што зближува, туку и остава сеќавања кои долго, долго се паметат, дури и во староста. Неколку работи кои ќе ги разбере секоја девојка која патувала со својата најблиска пријателка, а ќе посака да ги искуси онаа која немала таква можност: 1. Ќе имате поблиски сеќавања со повеќе од било која друга личност во вашиот живот. 2. Покрај сеќавањата ќе имате и заеднички шеги кои само вие ќе ги разбирате (а, за кои некои може и да превртуваат очи). 3. Но, кому му е грижа што превртуваа очи кога имате одлични #ThrowbackThursdays Инстаграм фотки? A post shared by Lowri Edwards (@lowriedwards) on Jun 11, 2015 at 7:38pm PDT 4. До совршенство ќе знаете како да си ги фаќате најдобрите агли додека се фотографирате. 5. Никогаш не сте помислиле дека ќе се расправате со некој за тоа кој да објави профилна фотографија на Фејсбук, ама и тоа ќе се случи (и на крајот и двете ќе ја објавите). 6. Ќе бидете пасивно-агресивни, ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Понекогаш не можете да го добиете тоа што го сакате, но секоја ситуација има потенцијално корисно значење ако правилно се поставите. Во љубовта ништо нема да постигнете само со негација на нештата. Залудно се противите пред саканото лице. Бик (21.04 – 21.05) Застанете цврсто денес против газдите и шефовите и побарајте си ги правата. Вашата оптовареност постојано расте, сега е ред и вашата плата да порасне. Ќе водите успешни разговори, ќе склучите цврсти и добри договори, ќе можете да ги заштитите своите позиции. Близнаци (22.05 – 22.06) Се наоѓате во неблагодарна позиција и смислувате различни решенија, но некој од соработниците делува поефикасно. Во љубовта партнерот има различни забелешки за вашето однесување, се чини дека немате убедливо оправдување Рак (22.06 – 22.07) Оптеретени сте со различни ситуации кои ја пореметуваат вашата концентрација. Тешко го прикривате вашето незадоволство на средбите со соработниците. Во љубовта избегнувајте го принципот емотивно казнување или ривалство. ...
| | веќе видена | слични

Изгледот на работното биро, односно предметите кои ги држите на него може да откријат многу за вашата личност! 1. Спојувалки во боја Поминувате многу време „сурфајќи" по порталите за животен стил. На социјалните мрежи редовно објавувате фотографии од очилата за сонце наместени до филџанот утринско кафе, кое потоа добро го филтрирате.Вие сте главниот организатор на забави и праќате имејлови во кои останатите ги потсетувате за родендените на колегите. Поради тоа, сите ве сакаат. 2. Потсетник во кој пишувате сѐ што треба да направите Книжењето на извршените задачи во бележник доста ве исполнува што ве прави практична личност. Повеќе ги сакате физичките книги отколку електронските, кујната отколку јадењето во ресторан, гледањето филмови во кино отколку на Интернет. Исто така, на работното место сакате да носите пристојна, класична облека отколку тренди парчиња.Можеби некои ве сметаат за сноб, но вие сте само личност која знае што сака. 3. Неколку валкани филџани од кафе Драмата за вас започнува уште рано наутро, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 259 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Кандидатката за претседател од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Сиљановска-Давкова преку социјалните мрежи му честиташе на Блерим Река за освоените гласови во првиот ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дневен хороскоп (03.25.2017) Сабота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: