Доколку сте во врска, не го правете ова на Фејсбук!

Сега кога сте веќе во среќна врска со вашиот партнер, постојат неколку фејсбук правила што треба да се следат, за да бидете сигурни дека работите ќе останат во најдобар ред. Ова се неколку работи што НЕ треба да ги правите на фејсбук доколку сте во врска.Kриете работи од вашиот партнер.Ако не сакате вашиот партнер да види со кого чатувате на фејсбук, тоа не е добар знак, фејсбукот не треба да ви биде тајното прибежиште од вашата врска.Да бидете пријатели со некоја личност од спротивниот пол, а тоа му смета и го прави несигурен вашиот партнер.Доколку на вашиот партнер му смета тоа што вие ја лајкнувате фотографијата од вашиот бивш/а, или пак разговарате на чет со вашиот секси згоден/а колега од работа, почитувајте ги неговите/нејзините желби. Или пак доколку ги немате во пријатели вашите поранешни партнери, не ги додавајте, тоа само може да придонесе до караници и несакани последици. Почитувајте ја вашата врска.Чување на стари фотографии со поранешните партнери.Иако можеби не би отвориле да ги гледате ...
| | веќе видена | слични

Како можете да бидете сигурни дека сте го пронашле идеалниот партнер за вас? Прочитајте ги овие 7 знаци кои укажуваат дека вистинската личност е покарј вас. Имате идентични приоритети Двајцата се стремите кон исти нешта во животот и во исто време сакате да ги постигнете заедно. Никогаш немојте да ја потценувате заедничката визија за животот. Можете да бидете свои Пронајдовте некого кој ги почитува вашите карактеристики- вашите доблести и вашите маани. Среќни сте Нема сомнежи дека се чувстувате среќно и угодно во друштво на партнерот. Верувате Верувате во личноста со која што се повеќе отколку во што било друго. Верувате со целото свое срце. Се чувстувате безбедно Во прегратка на партнерот се чувствувате безбедно, заштитено и сакано. Партнерот ви е на прво место Ги ставате потребите на партнерот пред своите, а истото го чини и тој/таа. Тишината ви годи Немате потреба да ја исполнувате тишината со беспотребни разговори. Понекогаш тишината кажува повеќе.
| | веќе видена | слични

Можете да бидете флексибилни околу се, но не и околу основните вредности и ставови за кои мора да постигнете компромис. Секоја личност сака да го пронајде вистинскиот партнер во животот, тоа воопшто не е лесен процес и ако сте ја пронашле тогаш вие сте среќна девојка. Еве неколку совети кои ќе ви помогнат во изборот на мажот со кој би можеле да го поминете животот: Бидете отворени за критериумите! – Не одбегнувајте некој само затоа што не е тоа што вообичаено го барате. Конкретните зацврстени критериуми може да направат да испуштите многу одлични момчиња. Зацврстете ги основите! – Можете да бидете флексибилни околу се, но не и околу основните вредности и ставови за кои мора да постигнете компромис. Тој воопшто не сака деца во животот, а вие сакате задолжително. Постои ли „вистинскиот“? Не брзајте! – Понекогаш ви изгледа дека сите освен вас се во врска и дека сите тие се среќни. Желбата да го имате и вие тоа може да направи да избрзате и да завршите со погрешно момче. Размислете што имате да понудите! – ...
| | веќе видена | слични

Направете мала заштеда за итни случаи. Премногу долгови може да го уништат вашиот брак. Најголемите кавги во браковите се токму поради пари. Навикнати на живот со различно ниво на приходи, за вас и вашиот партнер ќе биде макотрпна мисија да се усогласите како да функционирате со заеднички буџет. Парите се отров за бракот , ние ви го нудиме противотровот! ОДРЕДЕТЕ МЕСЕЧЕН БУЏЕТ Со одредувањето на месечен буџет со вашиот сопруг ќе знаете колку имате приходи и откако ќе ги подмирите сите сметки ќе знаете колку имате за трошење. На овој начин двајцата ќе можете да ја следите финансиската состојба во која се наоѓате. Како да заштедите при пазарувањето во супермаркет? ДВАЈЦАТА КОНТРОЛИРАЈТЕ ГИ ПАРИТЕ Проблем настанува секогаш кога само еден партнер ги контролира парите. Тој може да ви забрани да трошите пари на она што го сакате, а вие да го правите тоа кришум. Бидете фер и секогаш кога можете да си дозволите разумно трошете пари за своите потреби. НЕ ГИ КРИЈТЕ ТРОШОЦИТЕ Ако мора да ја криете купената работа од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доколку сте во врска, не го правете ова на Фејсбук!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: