Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Порано беше тешко да се најде овој магичен напиток во нашите продавници. За среќа, денес може да се набави од големите супермаркети и продавниците за свежа храна. Затоа, време е да дознаете зошто треба да го конзумирате. Ова се неверојатните својства на кокосовата вода кои позитивно влијаат на вашето здравје.Ако сте спремни на предизвикот кој значително ќе го подобри вашето здравје, набавете поголема количина кокосова вода. Овој напиток содржи минимална количина маснотии и затоа можете да го конзумирате во големи количини, а по само 7 дена вашиот организам ќе се препороди. 1. Кокосовата вода докажано го јакне имунолошкиот систем, лечи инфекции, ги уништува бактериите и вирусите. 2. Содржи големи количини влакна заради што е одлична за системот за варење. Со редовно конзумирање ќе го смирите желудникот ако често ви се создаваат киселини. 3. Кокосовата вода е природен диуретик и затоа е одлична за луѓето кои имаат проблеми со бубрезите. Го чисти уринарниот тракт, мочниот меур, ги уништува токсините и ги ...
| | веќе видена | слични

Ако јадете цела кутија со колачи одеднаш јасно ви е дека тоа ви штети, но еднакво е штетно доколку претерате со консумација на одредена здрава храна. Дознајте во кои шест благотворни намирници треба да уживате умерено. 1. Спанаќ Тој е извор на белковини, влакна, витамини и минерали, помага во зачувување на видот. Сепак, спанаќ содржи големи количини на оксалат, супстанца која помага во создавање на камења во бубрезите па поради тоа тој треба да се јаде во умерени количини. 2. Портокали и домати Ако јадете преголемо количество портокали и домати, нивната киселина може да предизвика гастроезофагеален рефлукс, нарушување на желудникот кое се карактеризира со незгодни симптоми како болка во грлото, но и повраќање. Не се препорачува да се јадат повеќе од два портокали или домати дневно. 3. Конзервирана туна Ако јадете пречесто конзервирана туна, постои опасност организмот да ви се „предозира“ со жива со оглед дека овој елемент во туната се наоѓа во поголеми количини. Претераното внесување на жива може ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 289 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 268 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 86 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Магичен напиток: Што ќе се случи со вашето тело ако 7 дена пиете кокосова вода?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: