7 начини да си го разубавите денот

Изморени сте? Нервозни? Опуштете се и бидете малку добри кон себеси. Дури и да ви се чини дека ќе ви падне небото врз глава, тоа не е причина денот во целост да ви биде за никаде! Присетете се како во филмовите во катастрофални ситуации, на ликовите им се случуваат најубавите нешта. Научете да уживате во ситниците и да го искористите денот. Затоа, за почеток - сторете го следново. Наспијте се - Откажете некои обврски и останете подолго в кревет или заминете на спиење порано од вообичаено. Хроничната недоспаност ја поттикнува мрзоволноста што подоцна се развива во депресија. Појадувајте - Тоа е најважниот дневен оброк. Ќе ви го забрза метаболизмот и ќе ви даде доволно енергија за продолжување на денот. Насмевнувајте се - Тоа е најдобриот начин да се чувствувате добро, да мислите добро и за себе и за животот. Отфрлете ја негативноста. Денот прифатете го отворено. Купете цвеќе - Ништо не е попријатно од мирисот и погледот на вазна со свежо цвеќе. Обидете се. Исклучете го телевизорот - Ако не го гледате, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 196 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од обвинителството означен како „Тенк“, Кривичниот суд излезе со соопштение во кое се огради ...
сите 82 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

7 начини да си го разубавите денот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: