Полициската станица - Кочани ќе го врати статусот на Сектор за внатрешни работи?

04.05.2018 Губењето на статусот на Управа, односно Сектор за внатрешни работи и деградирањето во ранг на Полициска станица од општа надлежност, не придонесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во општина Охрид и на териториите на Струга, Вевчани и Дебрца кој ги покрива СВР Охрид полциските службенници работеле ефективно. Портпаролот Стефан Димовски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На Прилеп му е потребно полициската станица да прерасне во Сектор за внатрешни работи и се надевам дека тоа ќе се случи следната година, изјави прилепскиот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Во рамки на одбележувањето на Денот на македонската полиција 7 мај денес делегации на институции, политички партии, здруженија, како и семејствата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 17 | | | веќе видена

Најмоќната земја-членка на Европската Унија, Германија, реши целосно да се вложи за успех на референдумот. Министерот за Европа, Михаел Рот, во краткиот ...
сите 91 | | | веќе видена

Вардар ја продолжи победничката серија во СЕХА Газпром лигата со триумфот над Стеауа Букурешт, 27-21 (15-11), истовремено поставувајќи нов клупски рекорд. ...
сите 122 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 123 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена

Транснационалните безбедносни закани, регионалниот и националниот придонес кон регионалната безбедност се теми на расправа на Регионалниот безбедносен форум ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полициската станица - Кочани ќе го врати статусот на Сектор за внатрешни работи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: