60 години на мојот матичен Машински факултет, Мицкоски им честиташе јубилеј на колегите

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
| | веќе видена | слични

За претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема никакви дилeми чиј бил Гоце Делчев. Тој во емисијата ,,Клан дебата’’, на телевизијата Клан Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека наредната недела можна е средба со лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Тој вели дека темите за разговор со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Недела попладне предлогот за владина реконструкција ќе биде испратен до Собранието, најави премиерот Зоран Заев. Сите детали се договорени, тврди премиерот, но ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на телевизија Клан Македонија потенцираше дека тој е навивач на Вардар, уште од дете. -Видете, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за емисијата „Клан дебата“ нагласи дека Специјалното јавно обвинителство не е реформа, туку служи како ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостување во дебатната емисија на телевизијата ,,Клан Македонија’’, истакна дека власта ја посрамоти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 505 | | | веќе видена

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 161 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на средба со граѓаните во скопска Гази Баба рече дека веќе не се поставува прашањето кој е победникот на 15 ...
сите 432 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 197 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

60 години на мојот матичен Машински факултет, Мицкоски им честиташе јубилеј на колегите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: