6 #ПрегледВоПеток

Еве не со уште еден #ПрегледВоПеток во кој ќе читате за најинтересните актуелности во светот на дигиталните комуникации изминатите 7 дена. Има тука сенешто, од новите тестирања што ги прави Фејсбук и поради кои на брендовите (и агенциите) им се дига косата на главата, преку генијалната кампања на Еминем за новиот албум, до кој друг ако не „Алгоритамот”, сега аплициран и во светот на онлајн дејтингот. Да, да, добро прочитавте, сите ние за кои и Тиндер не врши работа, ќе имаме нова шанса благодарејќи на „Алгоритамот”. А сега веќе не е толку лош, а? Но, да одиме. Сине цел ден си надвор, земи изиграј некоја игрица на компјутер. Откако гејмингот го покажа својот капацитет за монетизација, и тоа не само in-game, туку и како врвна и свежа форма на популарна култура (преку) која може да (се) продава, беше очекувано дека од маркетиншки аспект ќе се развива во сличен правец како и традиционалните спортови. Деновиве се случи една од најголемите најави во тој поглед . Соработка на, ни помалку ни повеќе, EA и FIFA за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 100 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 136 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

6 #ПрегледВоПеток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: