„Македонскиот тигар“ незадржлив: Амедовски за 12 секунди го нокаутира противникот (видео)


3 копии

На Ален Амедовски или „Македонскиот тигар” како што го нарекуваат, му беа потребни само 12 секунди да го нокаутира Французинот Ибрахим Мане (7-2) на настанот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Педесет млекопроиводители од општините Дебар и Центар Жупа аплицирале за субвениции. Финасиската поддршка се однесува за произведено и предадено кравјо и овчо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Македонскиот Тигар” Ален Амедовски вечерва дојде до својата осма победа во исто толку мечеви кои ги решава со нокаут, во својата засега брилијанрна ММА ...
| | веќе видена | слични

Непоразениот Ален Амедовски се врати во кафезот во саботата, во Џенова, Италија, Амедовски, пред борбата имаше учинок од 7-0 францускиот борец Ибрахим Мане чиј ...
| | веќе видена | слични

Останато

Главниот град на Унгарија заживеа во новогодишна атмосфера. На температури под нулата, околу разиграниот Дунав се замрзнуават спомените на илјадниците туристи. ...
сите 209 | | | веќе видена

Во 16.25 часот во Полициска станица Македонски брод е пријавено дека на улица ,,Партизанска’’ во Македонски Брод патничко моторно возило ,,Фолксваген голф’’ со ...
сите 138 | | | веќе видена

Со презентација на дополнителни докази од вештачењето на мобилните телефони на обвинетите Љубен Арнаудов, Јохан Тарчуловски… во Кривичниот суд почна рочиштето ...
сите 247 | | | веќе видена

Француската полиција го застрела терористот за кој што се верува дека е одговорен за вооружениот напад на Божиќниот пазар во Стразбур, а сега истражителите се ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Македонскиот тигар“ незадржлив: Амедовски за 12 секунди го нокаутира противникот (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: