По 50 години ќе се обновува ХУСАМЕДИНПАШИНА џамија во Штип откако Врховниот суд донесе одлука дека таа ѝ припаѓа на МПЦ


Заводот за заштита на споменици и Музејот во Штип изготвија проект за целосна обнова на црквата Св. Илија, позната и како Хусамединпашина џамија. Проектот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 204 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По 50 години ќе се обновува ХУСАМЕДИНПАШИНА џамија во Штип откако Врховниот суд донесе одлука дека таа ѝ припаѓа на МПЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: